Страници

събота, 19 март 2011 г.

Автомобили движещи се с метан


Първият двигател с вътрешно горене, е изобретен от белгиеца Ленор през 1860 година. Този двигател работи на природен газ. Въпреки това, по различни причини, по-късно широко използван става бензиновия двигател, който завладява целия свят.
Но ситуацията се променя коренно и според повечето експерти сега е времето на метан двигателите. Защо  бъдещето е за газовия двигател?
Природният газ като гориво е два пъти по-евтин от бензина, така че разходите за инсталиране на газ-цилиндрово оборудване в автомобила бързо се изплаща.
Второто важно предимство на природния газ (метан) като моторно гориво е неговата чистота. Увеличаването броя на автомобилите по улиците на големите градове води до увеличаване на вредните емисии в атмосферата, и като следствие, пропорционално увеличаване честотата на заболявания на техните жители.
Газовете изхвърляни от автомобилите движещи се с метан съдържат 25% по-малко въглероден двуокис и 80% по-малко въглероден оксид. Липсата на сяра, сажди и олово в отработените газове е един от основните предимства на природния газ като гориво. Като цяло отработените газове от двигателите работещи с метан е 60% по-малко вреден за хората, те практически не съдържат канцерогенни съставки.
Никой не може да каже в България колко коли се движат на пропан-бутан и колко на метан, но факт е че броят на метанстанциите в България се увеличава. Потърси  метанстанция http://www.gasteh.bg/projects.php?filter=48  в района в който живееш. 

четвъртък, 13 януари 2011 г.

JTN Panel bullshits

"JTN Panel е он-лайн общност която позволява на нейните членове да дадат своето мнение за нови продукти и услуги на пазара чрез участието им в он-лайн маркетингови проучвания. Това е един лесен и забавен начин да научите повече и да дадете Вашето мнение за продукти и услуги, които използвате ежедневно. В замяна на участието Ви в проучванията получавате JTN Точки, които могат да бъдат обменени за пари."

Първо общност не видях, сам си цъкаш по анкетите.
Второ не е никак забавно да цъкаш по анкети и да разбираш че непрекъснато не отговаряш на условята им за анкетите. т.е. никакви точки не печелиш - ама си отговорил вече на 14 въпроса даром.

т.е. точки Ц. 






Ето и точките които можете да натрупате.


Статус на сметка:
Точки от проучвания 6
Точки от препоръки 0
Общ брой точки 6
Обменени точки 0

JTN Точки - история на получаване

Дата Получени точки Вид Коментар
2010-07-21  5ВъпросникЗавършил успешно
2010-12-29  1ВъпросникНеквалифицирал се





 Ей дали са ми една точка за неквалифицирал се....ако даваха всеки път сега сигурно щях да имам 20 поне... ама късмет..




Така че гудбай GTN или какъвто и да си панел - има го като опция - печелят една точка от мен :)

http://portal.gmi-mr.com/


Продължение:
хаха
Получих токущо емайл да трупам отново точки при положение че си затворих акаунта.

четвъртък, 6 януари 2011 г.

Отопление на газ и на ток – кое е по-евтино


Коя система за отопление ни излиза по-евтино – отоплението на газ или на ток? Пред този въпрос бяхме изправени в началото на зимния сезон. Живеем в газифициран район и тръбите стигат до всеки апартамент, така че газификацията като разход при нас отпада. Остава купуването на хубав газов котел чиято цена започва от 2000лв, монтажа който излиза 700лв и закупуването на радиатори за всяка стая. Цената на радиаторите се изчислява на база кубатура на помещението по коефициент за изолирано жилище или не изолирано жилище и се се пресмята за брой глидери.   Цената на един глидер е средна цена 15лв./включвам и втора употреба/.
 Изводът е че първоначалната инвестиция за газово отопление е сериозна и се изплаща приблизително за 5 години. Въпреки газификацията ние избрахме отоплението на ток с конвекторни радиатори   ADAX.  Месечната ни сметка за ток  /включително 80 литров  бойлер/ е  200лв , а на съседите ни които използват газово отопление е 150лв.  При всички положения отоплението на газ е по-евтино въпросът е да се осигурят финансови средства за първоначалната инвестиция в необходимото оборудване и монтаж.

четвъртък, 18 ноември 2010 г.

Ултра предложение от Globul

Най-добрият абонаментен план на Globul се предлага с low cost смартфон

Ето да се запознаете с новината.

Както знаем думичката ултра нищо не значи.
Може да е утра добро, или утра тъпо.

В този случай е употребена след името GLOBUL Web&Talk план с цел да подведе невинните, че това е утро добро предложение, а всъщност може би е утра тъпо предложение

Ето и анализа на предложението.

Вие сключвате договор за 2 години.

2 не е една и през целият този 2 годишен период плащате по 55лв на месец

24* 55 = 1320
+ цената на телефона 2.9 *24 = 70лв.

има няма 1400 лв......

Такаааааа сега въпроса е ако ще ползвам GLOBUL Web&Talk Ultra дали ми трябва този low cost телефон или по-добре да си взема нещо по-добро за тези две години?

Още на първата година същият този план ще струва наполовина.

Значи набутването тук е
  • 330лв=1320/(2*2)  за абонаментната програма за втората година когато абонаментите планове ще са 1/2
  • Две години  при мобилен оператор без право на смяна.
Предимствата са
  • Все пак дават телефон, които не е чаааак такъв боклук, но пък си го плащащ. Т.е. тук няма предимства :)
Изводи

Клиента яде марули


    събота, 13 ноември 2010 г.

    Globul

    Мизерия - синоним на Globul.

    Консултанти
    Консултантите са еднакво тъпи навсякъде. Изглеждат като прости хора идващи от затънтените краища на страната.

    Съгласни сте нали?

    Globul цените

    Дървени плоски и еднакви. Каквото и да правиш получаваш едно и също за същите пари. Със абонамент без абонамент....

    Договорите - естествено им се иска 2 годишен срок. Абе вие вярно сте тъпи! Да не я давате услуга безплатно, че ще сключвам 2 годишен договор с вас?


    Ех че кеф...най сладкото следва...

    глобул са дебили
    мтел също
    vivacom - ....не съм бил абонат но .по пътя на логиката :)

    сряда, 25 август 2010 г.

    Прехвърляне на собственост на автомобил в София

    След като съберете необходимите документи отивате в КАТ и паркирате на разрешените за целта места (няма такива наблизо).

    След което отивате във първата зала където където ви попълват документите - 3лв.

    пускат ви пеш до къщата зад канала - гледаш да не паднеш.

    там плащаш 17лв. на банката и те викат на едно гише да си получиш талоните.

    през това време седиш като муха без глава в салона докато ти пекат талоните.

    малко детайли.
    гражданската отговорност може да е на старият собственик
    трябва копие на договора за прехвърлянето

    Цялата процедура мина за 1час.

    Смехориите в КАТ Дървеница, София

    Днес бях в КАТ да прехвърлям собственост на автомобил и тогава забелязах интересно събитие на мястото за наказателните постановления и книжките.

    Около 300 човека седят и чакат на опашка да си вземат билетче за друга опашка.

    Как не са се сетили да направят списък на хартия за първата опашка, и така да влизаш да си вземеш талонче.

    Може даже още по хитро да го направят:
    1. чакаш на опашката - разбираш че има списък
    2. отиваш - записваш се на списъка, като изчакаш опашката
    3. идва ти реда на опашка да вземеш талончето с номера
    4. отиваш на друга опашка за гише

      И най сладкото
    5. Там ти казват да се наредиш на 1вата опашка.
    Така дори няма да им се налага да работят.


    Снимка в 10:00ч.

    Ей ама няма да се оправи тази държава. За цялото село София само един мизерен КАТ.

    Още помия: Сайта на КАТ изглежда отвратително и е също толкова полезен.